قطعنامه همایش دانشگاهیان در حمایت از مقاومت اسلامی غزه

شرکت کنندگان در همایش دانشگاهیان در حمایت از مقاومت اسلامی غزه با صدور قطعنامه‌ای از کلیه دانشگاهیان جهان اسلام خواستار شکستن سکوت و رسیدگی هر چه سریع‌تر مجامع بین‌المللی به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن قطعنامه همایش دانشگاهیان در حمایت از مقاومت اسلامی غزه که صبح دوشنبه با حضور سفیر فلسطین در تهران و نمایندگان دفتر حماس و نمایندگان مجلس، اساتید دانشگاه و صاحب نظران در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد به شرح زیر است:

«امروز غزه در سبوعیت اسراییل در خون و آتش است. وضعیت کنونی غزه نقض آشکار حقوق بشر و تمامی موازین انسانی توسط رژیم منحوس و مجعول اسراییل است. این تجاوز وحشیانه که به تصمیم سران این رژیم اشغالگر صورت گرفته، خسارات سنگین جانی و مالی را در پی داشته است. کشتار قریب به دو هزار نفر انسان بی‌گناه که حدود یک چهارم آن را کودکان تشکیل می‌دهند دل هر انسان آزاده‌ای را می‌آزارد. تخریب زیر ساخت‌های شهری و بمباران مناطق غیرنظامی از جمله مراکز خرید، مدارس و مراکز آموزشی، مراکز امدادی،‌ درمانی و بیمارستانی و منازل مسکونی و نیز قطع مبادی ارسال غذا و دارو،‌ سکونت یک میلیون و هشتصد هزار نفر فلسطینی ساکن در غزه را با مشکل مواجه ساخته است. در چنین شرایط دهشتناکی، جوامع داعیه دار اومانیسیم و مولفان حقوق بشر، سکوت پیشه کرده و برخی تنها به محکوم کردن ظاهری اقدامات اسراییل غاصب بسنده می‌کنند.

این در حالی است که وجدان‌های بیدار جهانی، شاهد نسل‌کشی و کشتار دست‌جمعی فلسطینیانی هستند که همواره الگویی برای آزادی‌خواهان و آزادی‌خواهی بوده‌اند.

ما دانشگاهیان و حضار در این نشست، با توکل به خداوند متعال و امید به عنایت حضرت ولی عصر(عج) با حضور در این همایش که نماد وحدت و اراده دانشگاهیان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و عرصه‌ای برای تجلی مکتب مقاومت و گفتمان انقلاب اسلامی در مقیاس جهانی است، مواضع خود را با علم و آگاهی کامل به جهانیان اعلام می داریم و با ذکر تکبیر بندهای این قطعنامه را تایید می‌کنیم:

1- ما حاضران در این مراسم با تأسی از بیانات و رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره)،‌ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و حضرت آیت اله خامنه‌ای (مدظله العالی) رهبر فرزانه انقلاب، ضمن اعلام انزجار از این رفتار سبعانه صهیونیست، حمایت خود را از مقاومت اعلام و این یورش بی‌شرمانه را محکوم می‌کنیم.

2- با ابزار هم‌دری با مردم بی‌دفاع غزه به ویژه استادان،‌ معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان، خطاب به سران کشورهای اسلامی اعلام می‌کنیم که رمز پیروزی در وحدت است؛ لذا در شرایط امروز که دام تفرقه و تکفیر در بخش‌هایی از ممالک اسلامی گسترانده شده و نسل‌کشی و سرکوب مقاومت در غزه روز به روز عمق بیش‌تری به خود می‌گیرد، تنها راه نجات ملت مسلمان فلسطین، کنار گذاشتن اختلاف نظرهای سیاسی و غیرسیاسی سران کشورهای اسلامی است و در این راه،‌ امت واحده اسلامی باید با تمام توان از مقاومت و حرکت آزادی خواهانه در غزه پشتیبانی کنند.

3- ما حاضران در این مراسم از مجامع بین‌المللی خواستاریم تا جهت ارسال کمک‌های بشر دوستانه از جمله غذا، دارو و مایحتاج اساسی مردم غزه اقدامات عاجل به عمل آورند.

4- حضار شرکت‌کننده از کلیه دانشگاهیان جهان اسلام می‌خواهند تا سکوت را شکسته و یک صدا از جامعه بین‌الملل خواستار رسیدگی سریع‌تر مجامع حقوق بشری به این نسل‌کشی شوند.

5- ما از سازمان ملل متحد می‌خواهیم با استفاده از تمامی ظرفیت‌های حقوقی و قانونی خود، با تحقیقات گسترده،‌ فوری و شفاف، عاملان را مورد تعقیب و محاکمه جدی قرار داده وهر چه سریع‌تر نسبت به جبران خسارات وارد به غزه اقدام کند.

6- حاضران در این مراسم از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار توقف این جنایات و اعلام آتش‌بس فوری، جهت حفظ و حمایت از جان مردم بی‌دفاع غزه هستند.

7- ما حاضران در این مراسم از مردم غزه می‌خواهیم به مقاومت ادامه داده و به وعده‌ الهی ایمان داشته باشند. همانا خداوند در آیه 249 سوره بقره می‌فرماید:

کَم مِّن فِئَهٍ قَلیله غَلَبَت فِئهً کَثیرَهً بِإِذن اللهِ وَ اللهُ مَعَ الصَّابِرینَ

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

دوشنبه بیستم مرداد ماه سال 1393 هجری شمسی

مصادف با چهاردهم شوال 1435 هجری قمری

برابر با یازدهم آگست 2014 میلادی»

/ 0 نظر / 36 بازدید